Spotkania z przyroda i przygodą – kwiecień 2015

Dodane 15 kwietnia 2015 przez Wiaczesław Michalczuk w dziale 2015

17.04.2015 r. ZAPRASZAMY NA NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z KONWENCJĄ WASZYNGTOŃSKĄ i MAROKIEM.

-LUNETA-UL.ŁUKASIŃSKIEGO 2E

Część przyrodnicza rozpoczynająca się o godz. 18.00 będzie dotyczyła zagrożeń jakie wiążą się z przywożeniem z wycieczek zagranicznych nieznanych prezentów, czyli Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem CITES – Konwencja Waszyngtońska. Wystąpienie nawiązuje tematycznie do obchodzonego w dniu 3 marca ŚWIATOWEGO DNIA DZIKIEJ PRZYRODY ONZ pod hasłem „Poważnie o wymieraniu gatunków”.

Temat: Konwencja Waszyngtońska
- ratunek dla ginących zwierząt i roślin
- zagrożenie dla zachłannych turystów na granicy.

O zagrożeniach opowie kolega z ZamToP Krzysztof Monastyrski znający z praktyki zawodowej problemy handlu dzikimi gatunkami zwierząt.

O godz. 19.00 ZAPRASZAMY NA NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MAROKIEM.
SWOJĄ RELACJĘ Z TEGO KRAJU PRZEDSTAWI PAN JACEK WNUK Z KROSNA.
POCZĄTEK GODZINA 19.00.
WSTĘP WOLNY.
Jacek Wnuk – Fotograf, podróżnik, absolwent Fotografii Łódzkiej Filmówki i Geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje – fotografowanie i podróżowanie – rozwijał studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza wschodniokarpackie bezdroża, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny między innymi: Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Rosji, Bałkanów i Maroka. Pracował w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Założyciel i redaktor portalu KarpatyWschodnie.pl Autor albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus.