Europejskie Dni Ptaków 2015 – Nielisz

Dodane 30 września 2015 przez Wiaczesław Michalczuk w dziale 2015

Zapraszam w imieniu organizatorów z Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego na Europejskie Obchody Dnia Ptaków 2015, które w tym roku odbędą się nad zalewem w Nieliszu.

Już w piątek 2.10.2015 r. Robert Biały oprowadza nad Nieliszem 2 wycieczki młodzieży szkolnej o 10.00 (młodzież z Biłgoraja) i o 12.00 młodzież ze SP w Złojcu. Wycieczki zarezerwowane tylko dla uczniów i nauczycieli.

Pierwszego dnia (03.10.2015 r. – sobota) tradycyjnie odbędą się grupowe lub indywidualne wycieczki w teren w naszym regionie (szczegóły później również na Forum Przyroda oraz FB ZamToP).

Późnym popołudniem, ok. godz. 17.00 spotykamy się wszyscy nad Zbiornikiem Nieliskim koło Kulikowa, przy największej skarpie nad zbiornikiem (na tzw. „wyspie”, ok. 500 m od tamy na rzece Por, przy małym „parkingu” w załączniku wiadomości plik graficzny).

Na miejscu będą wynajęte domki z kominkami, będzie ognisko/grill oraz kiełbaski. W zależności od upodobań kulinarnych szczególne zaopatrzenie w prowiant oraz napoje na chłodne wieczory we własnym zakresie. W razie potrzeby do wykorzystania jest aneks kuchenny.

Po ognisku część merytoryczna:

- Tomasz Kobylas – expose nowego Prezesa ZamToP
- Daniel Boruchalski powie o ptakach Zbiornika w Nieliszu
- Jerzy Michalczuk powie kilka słów o chomikach
- Wiaczesław Michalczuk o kolejnych nowych gatunkach roślin na Lubelszczyźnie
- Paweł Mazurek kilka słów o pomnikach przyrody
- na koniec prezentacja zdjęć uczestników spotkania

Jeżeli, ktoś będzie posiadał autorskie krótkie prezentacje to również zapraszamy do ich przedstawienia.

W części mniej oficjalnej rozmowy o przyrodzie i nie tylko w kuluarach przy blasku płomieni kominka.

W celu większej integracji oraz w miarę posiadania wolnych miejsc na wyjazd w teren pierwszego dnia (03.10.2015 r.) bardzo proszę informować o miejscach i godzinach wyjazdów poszczególnych grup, żeby mogły dołączyć chętne osoby.

04.10.2015r. (niedziela)
Kto da radę wcześnie wstać to może nawet od świtu prowadzić obserwacje ptaków Nieliskiego Zbiornika. Po południu wszyscy rozjeżdżamy się w swoich kierunkach i do zobaczenia na kolejnych EDP 2016…

Liczba miejsc w domkach jest ograniczona, w związku z tym prosimy koniecznie zabrać śpiwory oraz karimaty. W domkach jest aneks kuchenny w razie potrzeby przygotowania czegoś na ciepło.

Proszę uprzejmie osoby chętne na przyjazd o konieczne POTWIERDZENIE swojego udziału (szczególnie nocleg) emailem lub telefonicznie do piątku 02.10.2015. do godziny 9.00.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam,
w imieniu organizatorów
Tomasz Kobylas
Prezes ZamToP